Strefa słów - Beata Holtyn Piotr Holtyn

 

Kim jesteśmy i co robimy. Dlaczego robimy to co robimy?

Zależy nam na świecie w którym ludzie będą sobie wzajemnie ufać, wspierać się i uskrzydlać – zamiast oceniać się wzajemnie na podstawie płci, wieku, koloru skóry itd.
Jesteśmy przekonani, że większa znajomość potrzeb własnych i potrzeb innych ludzi sprawi, że będziemy żyli w świecie, w którym będzie więcej zrozumienia i porozumienia.

Uważamy, że wszystko co robimy (jako ludzie), każde nasze działanie, ma na celu zaspokojenie potrzeb.
Potrzeby są uniwersalne dla wszystkich ludzi.
Potrzeby wszystkich ludzi są równe, tak samo ważne.
Znając potrzeby możemy znaleźć strategie na ich zaspokojenie, które z większym prawdopodobieństwem będą działały dla kilku osób.

Nie uczymy technik manipulacji ani narzędzi do przekonywania ludzi wbrew ich woli.
Naszą pasją jest komunikacja pełna zrozumienia.

 

dr Beata Hołtyń – Certyfikowany Trener NVC*

Doktor psychologii, adiunkt na UKW – przez ponad 15 lat zajmowała się tematyką wsparcia w rodzinie i małżeństwie, terapią rodzin, psychologią wychowawczą oraz kreatywnością. Wykładowca, naukowiec, trener; napisała szereg artykułów naukowych oraz książkę pt. ‚Małżeństwo i wsparcie’, wielokrotnie prezentowała swoje opracowania na różnorodnych konferencjach, przetłumaczyła z języka angielskiego kilka książek. Nie do końca zadowolona z psychologii, próbowała zrozumieć relacje międzyludzkie szkoląc się, podróżując i mieszkając za granicą – ponad rok w Indiach oraz w Anglii. Odnalazła w NVC brakujące ogniwo łączące naukowe teorie oraz praktykę.

Mieszka w Bydgoszczy, prowadzi warsztaty z Porozumienia Bez Przemocy szczególnie w obszarze wspierania relacji w związku.

Prywatnie – podróżnik i fotograf – razem z mężem zwiedziła ponad 20 krajów w Europie, Afryce oraz Azji. Zajmuje się life coachingiem w duchu NVC oraz mediacjami.

 

mgr inż. Piotr Hołtyń – Certyfikowany Trener NVC*

Szczególnie zainteresowany jest obszarem wspierania relacji oraz implementacją NVC w organizacjach.

Mieszka w Bydgoszczy, prowadzi warsztaty z Porozumienia Bez Przemocy. Pracował w międzynarodowych korporacjach (Lucent, Alcatel, Nokia). Rozczarowany hierarchicznymi sposobami zarządzania zdecydował się szukać innych dróg oraz sposobów porozumienia. Zajmuje się life coachingiem w duchu NVC oraz mediacjami. Autor kilku artykułów naukowych.

Prywatnie – szczęśliwie żonaty, trener, podróżnik, fotograf.

 

* Certyfikowany Trener NVC – proces Certyfikacji NVC opisany jest w anglojęzycznym dokumencie zawierającym 40 stron (zobacz:: cnvc.org). Proces przygotowawczy trwa kilka lat. Tytuł Certyfikowanego Trenera otrzymuje się po spełnieniu okreśolonych w dokumencie wymagań, pracy pisemnej, oraz ostatecznie – na podstawie kilkudniowego spotkania z assesorami. Należy wtedy wykazać się wiedzą teoretyczną, umiejętnością uczenia oraz zintegrowaniem NVC i umiejętnością włączenia go we własne życie.

 

Uczestniczyliśmy w wielu warsztatach prowadzonych przez trenerów NVC zarówno w Polsce jak i za granicą: Miki Kashtan (USA), Eva Rambala (Węgry), Ania Mills (Polska), Ike Lasater (USA), John Kinyon (USA), Liv Larsson (Szwecja), Kay Rung (Szwecja), Roxy Manning (USA), Kirsten Kirstensen (Dania), Karsten Schacht-Petersen (Dania), Bob Wentworth (USA), Pernille Plantener (Dania), Sabine Geiger (NIemcy), Shona Cameron (UK), Kelly Bryson (USA), Deborah Bellamy (Austria) i innych.

Naszym celem jest tworzyć wspólnotę bliskich sobie, wspierających ludzi. Wspólnie ćwiczyć umiejętności NVC i uczyć się od siebie nawzajem. Uczyć sie jak budować relacje pełne zrozumienia, bliskości, szczerości. Czuć się usłyszanym, zrozumianym, zadowolonym.