Wprowadzenie do Porozumienia bez Przemocy – część pierwsza

Głównym tematem dwudniowego intensywnego warsztatu będzie poznanie podstawowych założeń NVC oraz przećwiczenie podstawowych elementów pomagających w wyrażaniu siebie. Przyjrzymy się kwestiom pojawiających się emocji i zobaczymy co nas motywuje (lub nie motywuje) do działania. Celem warsztatu jest przygotowanie uczestników do takiego sposobu wyrażania siebie, który nastawiony jest na wzajemne zrozumienie oraz współpracę.

Na warsztatach:

  • poznamy jaką rolę w komunikacji odgrywają emocje i potrzeby
  • zajmiemy się rozróżnieniem obserwacji od myśli, osądów, ocen moralnych i innych blokad komunikacyjnych, które zamiast zbliżać do rozwiązania mogą powodować napięcia w rozmowie i utrudniać porozumienie
  • przedstawimy rozróżnienie pomiędzy prośbą a żądaniem
  • zobaczymy jak formułować prośby w sposób, który zwiększa szanse na ich spełnienie
  • przyjrzymy się w jaki sposób wyrażać wdzięczność dla siebie i innych

Ćwiczenia z rozpoznawania, nazywania uczuć, potrzeb, określania obserwacji, formułowania próśb oparte zostaną na przykładach z życia codziennego (wyrażanie siebie: mówienie nie, wyrażanie wdzięczności, empatyczne słuchanie drugiej osoby).

Uczestnicy przećwiczą wyrażanie siebie zgodnie z założeniami NVC (a nie tylko „zgodnie ze schematem”) wspólnie z grupą oraz na wybranych przez siebie przykładach. Prowadzący trenerzy będą wspierali uczestników przy wykonywaniu grupowych oraz indywidualnych ćwiczeń.

Termin

Kiedy            na zamówienie
Godziny        sobota: 10:00 – 18:00,  niedziela: 10:00 – 17:00; (z 1,5h przerwą na obiad we własnym zakresie)
Gdzie            Bydgoszcz
 
Koszt

Wybierz dowolną kwotę z podanego przedziału cenowego. Bez względu na to ile zapłacisz jesteś tak samo mile widziany na warsztatach i dostaniesz takie same materiały jak inni. Niektórzy uczestnicy czasami chcą zapłacić więcej, mają więc (teraz, także w Bydgoszczy) taką możliwość.

Wzrastająca wraz ze zbliżającym się terminem warsztatów kwota, ułatwia nam kwestie związane z organizacją warsztatów.

Zapisy          kontakt@strefaslow.pl,   tel. 501021303
Grupa          maks. 6 – 16 osób w grupie
 
Regulamin   Przed rejestracją zapoznaj się z regulaminem