Kim jesteśmy i co robimy. Dlaczego robimy to co robimy?
Zależy nam na świecie w którym ludzie będą sobie wzajemnie ufać, wspierać się i uskrzydlać – zamiast oceniać się wzajemnie na podstawie płci, wieku, koloru skóry itd.
Jesteśmy przekonani, że większa znajomość potrzeb własnych i potrzeb innych ludzi sprawi, że będziemy żyli w świecie, w którym będzie więcej zrozumienia i porozumienia.
Uważamy, że wszystko co robimy (jako ludzie), każde nasze działanie, ma na celu zaspokojenie potrzeb.
Potrzeby są uniwersalne dla wszystkich ludzi.
Potrzeby wszystkich ludzi są równe, tak samo ważne.
Znając potrzeby możemy znaleźć strategie na ich zaspokojenie, które z większym prawdopodobieństwem będą działały dla kilku osób.
Nie uczymy technik manipulacji ani narzędzi do przekonywania ludzi wbrew ich woli.
Naszą pasją jest komunikacja pełna zrozumienia.
Media:
O nas i Studium w Expressie – zobacz: 03.08. 2019
Ty zawsze a ja nigdy. Czyli jak uniknąć kłótni i zadbać o relacje. https://plus.expressbydgoski.pl/ty-zawsze-a-ja-nigdy-czyli-jak-uniknac-klotni-i-zadbac-o-relacje/ar/c6-14320363
O nas w Gazecie Wyborczej – zobacz 23.02 2019
Mówisz: Skończmy z mową nienawiści? To za mało. Pomyśl, czym ją zastąpić [ROZMOWA] https://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,71270,24479560,nie-budujmy-murow-miedzy-soba.html
w TVN z Dorotą Welman i Marcinem Prokopem
Śniadanie w TVN https://strefaslow.pl/tvn-malzenstwo-i-wsparcie
dr Beata Hołtyń – Certyfikowany Trener NVC*
Doktor psychologii, adiunkt na UKW – przez ponad 15 lat zajmowała się i prowadziła warsztaty i wykłady na temat wsparcia w rodzinie i małżeństwie, terapii rodzin, wychowania – trening wychowawczy (psychologia wychowawcza) oraz kreatywności (warsztaty twórczości). Wykładowca, naukowiec, trener; napisała szereg artykułów naukowych oraz książkę pt. „Małżeństwo i wsparcie”, wielokrotnie prezentowała swoje opracowania na różnorodnych konferencjach, przetłumaczyła z języka angielskiego kilka książek. Ukończyła studia podyplomowe „Negocjacje i Mediacje”, szkolenia mediacji NVC oraz coachingu (zobacz spis szkoleń). Nie do końca zadowolona z psychologii, próbowała zrozumieć relacje międzyludzkie szkoląc się, podróżując i mieszkając za granicą – ponad rok w Indiach oraz w Anglii. Odnalazła w NVC brakujące ogniwo łączące naukowe teorie oraz praktykę.
Mieszka w Bydgoszczy, prowadzi warsztaty z Porozumienia bez Przemocy szczególnie w obszarze wspierania relacji w związku.
Prywatnie – podróżnik i fotograf – razem z mężem zwiedziła ponad 20 krajów w Europie, Afryce oraz Azji. Zajmuje się life coachingiem w duchu NVC oraz mediacjami.
mgr inż. Piotr Hołtyń – Certyfikowany Trener NVC*
Szczególnie zainteresowany jest obszarem wspierania relacji oraz implementacją NVC w organizacjach.
Mieszka w Bydgoszczy, prowadzi warsztaty z Porozumienia bez Przemocy. Pracował w międzynarodowych korporacjach (Lucent, Alcatel, Nokia). Rozczarowany hierarchicznymi sposobami zarządzania zdecydował się szukać innych dróg oraz sposobów porozumienia. Zajmuje się life coachingiem w duchu NVC oraz mediacjami NVC (ukończył szkolenia NVC Mediation Immersion Program, Needs Based Coaching, International Intensive Training i wiele innych – zobacz spis szkoleń). Autor kilku artykułów naukowych, trener, prezentował zagadnienia związane z NVC na międzynarodowych konferencjach.
Prywatnie – szczęśliwie żonaty, trener, podróżnik, fotograf.
* Certyfikowany Trener NVC – proces Certyfikacji NVC opisany jest w anglojęzycznym dokumencie zawierającym 40 stron (zobacz:: cnvc.org). Proces przygotowawczy trwa kilka lat. Tytuł Certyfikowanego Trenera otrzymuje się po spełnieniu okreśolonych w dokumencie wymagań, pracy pisemnej, oraz ostatecznie – na podstawie kilkudniowego spotkania z assesorami. Należy wtedy wykazać się wiedzą teoretyczną, umiejętnością uczenia oraz zintegrowaniem NVC i umiejętnością włączenia go we własne życie.
W ciągu minionych lat, poznaliśmy wielu Certyfikowanych Trenerów NVC z różnych zakątków świata. Uczyliśmy się od nich, współprowadziliśmy z nimi warsztaty i trwające do białego rana dyskusje, wymienialiśmy telefony i maile, z niektórymi nawiązaliśmy kontakt, który trwa przez lata.
Mamy za sobą tysiące godzin szkoleniowych i ćwiczeń z różnymi trenerami znanymi na całym świecie
Na zdjęciach (poniżej) znajdują się niektórzy z nich: Miki Kashtan (USA), Eva Rambala (Węgry), Robert Gonzales (USA), Ania Mills (Polska), Ike Lasater (USA), John Kinyon (USA), Liv Larsson (Szwecja), Kay Rung (Szwecja), Roxy Manning (USA), Kirsten Kirstensen (Dania), Karsten Schacht-Petersen (Dania), Bob Wentworth (USA), Pernille Plantener (Dania), Sabine Geiger (Niemcy), Shona Cameron (UK), Kelly Bryson (USA), Deborah Bellamy (Austria), Towe Widstrand (Szwecja), Gina Laurie (UK), Robert Krzysnik (Słowenia), Thera Balvers (Holandia), Arnina Kashtan (Izrael) i innych.
Naszym celem jest tworzyć wspólnotę bliskich sobie, wspierających ludzi. Wspólnie ćwiczyć umiejętności NVC i uczyć się od siebie nawzajem. Uczyć się jak budować relacje pełne zrozumienia, bliskości, szczerości. Czuć się usłyszanym, zrozumianym, zadowolonym.
Znamy również i utrzymujemy kontakt z polskimi Trenerami NVC oraz osobami, które nie są certyfikowane a są związane z Porozumieniem.
Poznając NVC aby rozwijać swoje umiejętności, relacje – weź pod uwagę:
- Od kogo chcesz uczyć? Masz możliwość uczyć się od ludzi, którzy są Certyfikowanymi Trenerami NVC (przez CNVC, USA) i spełnili kryteria opisane w 40 stronicowym dokumencie; zdali wielodniowe egzaminy; mają za sobą ponad tysiąc godzin warsztatowych z różnymi trenerami z całego świata i kolejne tyle ćwiczeń i praktyki. (Zamiast np. od kogoś kto uzyskał „certyfikat uczestnictwa” biorąc udział w dwudniowym lub kilkudniowym szkoleniu?)
- Czy na warsztatach chcesz zobaczyć parę – która mieszka, żyje razem i ma wspólne pasje – od ponad dwunastu lat? (Zamiast np. słuchać porad o rozwiązywaniu konfliktów w związku od osób, które nie są w relacji?)
- Czy chcesz być na warsztatach, na których usłyszysz zarówno damski jak i męski głos – także perspektywę faceta?
- Chcesz zobaczyć, że mężczyzna (także kobieta) może być empatyczny i słuchać?
Niektóre z treningów Nonviolent Communication, w których oboje uczestniczyliśmy (prowadzone przez CT NVC):
15 dni: NVC Mediation Immersion Program, created by John Kinyon and Ike Lasater: Anna Mills, Newt Bailey, Tomasz Bagiński
10 dni: International Intensive Training (IIT) – John Kinyon, Bob Wentworth, Kirsten Kristensen, Karsten Schacht-Petersen
12 dni: NVC Intensive Basic Course ; Anna Mills, Ewa Orłowska, Agnieszka Rzewuska-Paca
8 dni: Nonviolent Communication European Summer Festival Poland (e.g. Ike Lasater, Anna Mills)
8 dni: Awakening to Life Intensive – Robert Goznales, Robert Krzysnik
8 dni: Nonviolent Communication European Summer Festival, Denmark (e.g. Liv Larson, Kay Rung)
8 dni: Nonviolent Communication European Summer Festival, Slovinia
6 dni: Leveraging Your Influence with NVC – 2014 European Retreat, Roxy Manning, Sabine Geiger, Uma Lo Warsaw
6 dni: Needs Based Coaching, Pernille Plantener
6 dni: NVC Advanced East-West Exchange, Eva Rambala
6 dni: NVC Advanced, Eva Rambala
6 days: Rebuild your brain for empathy (Neuroscience and Systemic Healing with NVC), Sarah Peyton
4 dni: Convergent Facilitation Miki Kashtan
4 dni Assesment – NVC Certified Trainter, part II Towe Widstrand, Gina Laurie, Deborah Bellamy, Shona Cameron , Thera Balvers
3 dni: Pre-assesment, Deborah Bellamy
3-7 dni: NVC Healing and Reconciliation , Ike Lasater
2,5 dnia: Train The Trainer Deborah Bellamy
2,5 dnia: Train The Trainer Shona Cameron
2,5 dnia: Creating Conscious Community for A New Earth with Kelly Bryson in Berlin, Kelly Bryson
2 dni: The Compass – From Fear to Freedom, Arnina Kashtan
Lista nie zawiera:
– warsztatów NVC jednodniowych lub kilkugodzinnych, szkoleń on-line, regularnych i nieregularnych telekonferencji przez Skypa itd. (setki godzin),
-warsztatów prowadzonych przez nas,
Lista prawie wcale nie zawiera:
-warsztatów, w których asystowaliśmy lub które współprowadziliśmy,
Lista nie zawiera także:
-warsztatów, studiów doktorskich, studiów podyplomowych (Negocjacje i Mediacje – WSB), wystąpień na konferencjach, artykułów, książek itd. oraz szkoleń, kursów i warsztatów a także umiejętności nie związanych bezpośrednio z NVC.