Grupa trzygodzinna

EMPATIA ŁĄCZY LUDZI – POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY – żyć, odnajdując swoją wewnętrzną prawdę…

Warsztaty skierowane są do osób dorosłych, zainteresowanych budowaniem bliskości w relacjach: z samym sobą, współmałżonkiem, dziećmi oraz innymi ważnymi ludźmi. Zalecane są także dla osób pracujących w kontakcie z innymi ludźmi – dla nauczycieli, lekarzy, prawników, sędziów itd.
Planowane tematy dotyczą:
• tego, jak radzić sobie z silnymi emocjami (np. złością na kogoś);
• w jaki sposób samemu uzyskać większy wewnętrzny spokój i określić „na czym mi zależy i czego chcę”
• jak mówić o rzeczach trudnych w taki sposób, żeby innych nie bolało lub bolało zdecydowanie mniej;
• skąd wiedzieć czy jej/jemu na mnie zależy; czy zależy mu na naszej relacji
• jak rozmawiać w sytuacjach które się powtarzają, a które generują napięcia i konflikty, aby być usłyszanym
• jak formułować prośby i polecenia, które będą z dużo większym prawdopodobieństwem (niż do tej pory) faktycznie wykonywane.
Spotkania trwające na przestrzeni kilku miesięcy dają możliwość wprowadzania poznanych elementów do codziennego życia, ćwiczenie i przedyskutowanie efektów podczas warsztatów – a następnie – do kolejnej praktyki. Zapraszamy.

MAŁA GRUPA – DWÓCH TRENERÓW NVC (maks.16 osób).

 

TEMATY – opis szczegółowy:
1) Jak mówić abyśmy chcieli siebie słuchać, jak słuchać, abyśmy chcieli do siebie mówić – czyli pierwsze kroki w kierunku wzajemnego zrozumienia i bliskości w relacjach z innymi.
2) Nagrody i kary – czyli o nas samych – co mnie motywuje do działania i co chcę aby mnie motywowało. Jak chcę motywować innych.
3) Co robię, gdy pojawiają się emocje? Czyli co chcę robić i jak chcę mówić do bliskich mi ludzi, aby ich nie bolało (lub bolało zdecydowanie mniej).
4) Kocham ludzi, lubię pomagać, ale czasami mam już dosyć. Czyli – przez chwilę o mnie i o moich potrzebach.
5) Co chcę zrobić gdy jesteśmy w trudnej sytuacji? Czy im na mnie zależy? Czyli – jak poskładać własne myśli – aby wiedzieć co chcę zrobić.
6) Czasem chcę inaczej niż inni. Czyli – jak mam powiedzieć, że to co się dzieje, mi nie pasuje – jednocześnie zachowując z nimi kontakt i bliskość.
7) Czasem to co się dzieje, Tobie nie pasuje – chcesz inaczej. Czyli – jak mogę lepiej usłyszeć co jest ważne dla drugiej, w jakiś sposób bliskiej mi osoby.
8) Wdzięczność – czyli co z tą wdzięcznością w naszym życiu.
Kolejność poruszanych tematów może ulegać modyfikacji i być dostosowywana do pytań, dyskusji itd. pojawiających się w grupie.

Prowadzący:

dr Beata Hołtyń, Trener NVC
Doktor psychologii, adiunkt na UKW – przez ponad 15 lat zajmowała się tematyką wsparcia w rodzinie i małżeństwie, terapią rodzin, psychologią wychowawczą oraz kreatywnością. Wykładowca, naukowiec, trener; napisała szereg artykułów naukowych oraz książkę pt. „Małżeństwo i wsparcie”, wielokrotnie prezentowała swoje opracowania na różnorodnych konferencjach, przetłumaczyła z języka angielskiego kilka książek. Nie do końca zadowolona z psychologii, próbowała zrozumieć siebie oraz relacje międzyludzkie szkoląc się, podróżując i mieszkając za granicą – ponad rok w Indiach oraz w Anglii. Próbowała doświadczyć na sobie działania technik medytacyjnych, relaksacyjnych, a także znaleźć metody, które mają osadzenie w nauce i działają w dzisiejszym świecie. Odnalazła w NVC brakujące ogniwo łączące naukowe teorie oraz praktykę.
Mieszka w Bydgoszczy, prowadzi warsztaty z Porozumienia Bez Przemocy szczególnie interesuje ją obszar wspierania relacji w związku, w rodzinie.
Prywatnie – podróżnik i fotograf – razem z mężem zwiedziła ponad 20 krajów w Europie, Afryce oraz Azji. Zajmuje się life coachingiem w duchu NVC oraz mediacjami.

Piotr Hołtyń, Trener NVC
Szczególnie zainteresowany jest obszarem wspierania relacji oraz implementacją NVC w organizacjach.
Mieszka w Bydgoszczy, prowadzi warsztaty z Porozumienia Bez Przemocy. Pracował w międzynarodowych korporacjach (Lucent, Alcatel, Nokia). Rozczarowany hierarchicznymi sposobami zarządzania zdecydował się szukać innych dróg oraz sposobów porozumienia. Zajmuje się life coachingiem w duchu NVC oraz mediacjami. Autor kilku artykułów naukowych.
Prywatnie – szczęśliwie żonaty, trener, podróżnik, fotograf.

Termin

Daty spotkań
                    do ustalenia
Godziny        czwartki:  17:30 – 20:30
Gdzie            Bydgoszcz
 
Koszt

CENA (za 8 spotkań):  do ustalenia

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoje miejsce jest gwarantowane – dokonaj wpłaty. Także dla nas ważne jest wiedzieć wcześniej ile osób będzie w grupie – z uwagi na logistykę i dobór sali.

Zapisy          Prosimy o wysłanie maila na adres:  kontakt@strefaslow.pl,   albo w przypadku pytań tel: 501021303
Rezerwacja
wpłata na rachunek bankowy numer 02 1050 1139 1000 0091 2512 6947 (Strefa Słów), tytułem „grupa trzygodzinna”.
Potwierdzenie dokonanej rezerwacji miejsca nastąpi pocztą elektroniczną, jeśli przekroczony zostanie limit osób – dokonany zostanie zwrot pieniędzy na konto z którego zostały wysłane. 
 
Regulamin   
Przed dokonaniem wpłaty koniecznie zapoznaj się z Regulaminem warsztatów https://strefaslow.pl/regulamin/