
Zaawansowane Studium NVC
Nie wymagamy perfekcjonizmu. Wystarczy chcieć uczyć się dalej :). Program Studium NVC obejmuje naukę Porozumienia bez Przemocy. Nie ma egzaminów wstępnych.
6 zjazdów
Program łącznie obejmuje 12 dni warsztatowych (6 dwudniowych weekendowych zjazdów w ciągu roku).
(Jedyne Studium NVC, w którym ci sami trenerzy towarzyszą Ci przez 6 zjazdów – wspierając i wspomagając Twój rozwój).
Dwoje trenerów
Jedyna polska para Certyfikowanych Trenerów NVC
(trener NVC – mężczyzna w PL).
Jeden z trenerów to doktor psychologii z ok. 20 letnim stażem prowadzenia warsztatów ( zobacz: „O nas”).
Dzięki prezentowaniu przez Beatę i Piotra różnych perspektyw, będziesz mieć możliwość na poszerzenie sposobu widzenia i doświadczania Porozumienia bez Przemocy.
Poprawa relacji i rozwój
Efektem zmiany w sposobie komunikowania się jest poprawa
– w relacjach osobistych i
– w relacjach zawodowych.
Szkolimy coraz więcej właścicieli i pracowników firm, aby ułatwić im kierowanie zespołami i zarządzanie.
Dla kogo jest Studium:
- zaawansowane, czyli dla tych, którzy już się z nami uczyli na Studium i chcą pogłębić – nie szukamy perfekcji, tylko chęci, aby rozwijać się dalej
- Wszystkich tych, którzy chcą budować bliskie, pełne zaufania relacje np. z partnerem, z dziećmi,
- Tych, którzy chcą budować dobre relacje w pracy – ze współpracownikiem, pracownikiem, szefem, kontrahentem,
- Tych, którzy lubią osobisty kontakt – praca w małej grupie,
- Osób, które chcą się rozwijać, poznać swoje głębokie motywacje i potrzeby,
- Rodziców, małżonków, par (pomaga zobaczyć swoje potrzeby i potrzeby „drugiej osoby”),
- Nauczycieli: szkół, przedszkoli, żłobków,
- Pracodawców, pracowników: menadżerów, zarządzających,
- Mediatorów, radców prawnych, adwokatów, sędziów (pozwala zobaczyć wspólne potrzeby stron, poszerza umiejętności),
- Pracowników socjalnych (pozwala łatwiej dobrać strategie do potrzeb).
A także dla:
- Tych, którzy chcą ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć… czyli pogłębiać umiejętności.
Podczas trwania studium:
Podczas warsztatów uczestnicy będą poznawali nowe treści, założenia i ćwiczyli dalej metodę Porozumienie bez Przemocy. Proces przekazywania wiedzy opiera się na elementach wykładu, dyskusji, ćwiczeniach w parach, małych grupach, wynika także z pytań uczestników. Wykorzystujemy także nasze i uczestników poczucie humoru.
Uczestnicy podczas nauki wykorzystują głównie te przykłady, które pojawiają się w ich życiu codziennym. Ćwiczenie (praktyka) i doświadczanie jest podstawą warsztatów.
Poszczególne moduły odnoszą się do różnych tematów: relacji z samym sobą, w rodzinie, w związku, w pracy.
Ograniczona liczba miejsc.
MODUŁ 1
Moduł pierwszy
.
MODUŁ 2
Moduł pierwszy
.
MODUŁ 3
Moduł trzeci
.
MODUŁ 4
Moduł czwarty
.
MODUŁ 5
Moduł piąty
.
MODUŁ 6
Moduł szósty
.
Krótko o nas:
Jesteśmy dwójką Certyfikowanych Trenerów NVC; jedno z nas jest doktorem psychologii; drugie – przez lata pracowało w wielokulturowym środowisku, mając do czynienia z komunikacją w różnych językach. Jesteśmy ludźmi, którzy od samego początku postanowili wspierać się, uczyć i rozwijać wspólnie. Każde z nas ma swój temperament, swoje (często odmienne) zdanie na jakiś temat. Kłócimy się, mamy gorsze dni – jak wszystkie inne pary. To są właśnie te momenty, kiedy NVC jest nam najbardziej przydatne. Przez wiele lat uczyliśmy się jak się dogadywać, jak rozwiązywać konflikty, jak szanować wzajemne granice. Udało się nam. Teraz oboje dzielimy się tą wiedzą z innymi ludźmi.
Więcej informacji na nasz temat poniżej i/lub w zakładce O nas
Poznając NVC aby rozwijać swoją relację, weź pod uwagę:
- Od kogo chcesz uczyć? Masz możliwość uczyć się od ludzi, którzy są Certyfikowanymi Trenerami NVC (przez CNVC, USA) i spełnili kryteria opisane w 40 stronicowym dokumencie; zdali wielodniowe egzaminy; mają za sobą ponad tysiąc godzin warsztatowych z różnymi trenerami z całego świata i kolejne tyle ćwiczeń i praktyki. (Zamiast np. od kogoś kto uzyskał „certyfikat uczestnictwa” biorąc udział w dwudniowym lub kilkudniowym szkoleniu?)
- Czy na warsztatach chcesz zobaczyć parę – która mieszka, żyje razem i ma wspólne pasje – od kilkunastu lat? (Zamiast np. słuchać porad o rozwiązywaniu konfliktów w związku od osób, które nie są w relacji.)
- Czy chcesz być na warsztatach, na których usłyszysz zarówno damski jak i męski głos – także perspektywę faceta?
- Chcesz zobaczyć, że mężczyzna (także kobieta) może być empatyczny i słuchać?
- Czy zależy Ci, aby prowadzący miał wiedzę psychologiczną i był praktykiem? (Beata jest psychologiem (dr) i od ponad 20 lat prowadzi różne szkolenia i warsztaty; we dwoje z Piotrem – szkolą od około 10 lat).
Terminy
sobota/niedziela:
13/14 września 2025
4/5 października
22/23 listopada
31 stycznia/1 lutego 2026
28 lutego/1 marca 2026
28/29 marca
dość prawdopodobny termin zapasowy (zostanie potwierdzony na pierwszym spotkaniu):
25/26 kwietnia
Zapisy kontakt@strefaslow.pl, tel. 504759728
Cena za 6 dwudniowych modułów z dwoma trenerami:
Cena promocyjna przy wcześniejszej płatności: Superpromocja: 3950 zł/osobę jeśli wpłata pełnej kwoty nastąpi do 30 kwietnia 2025
– 4300 zł/osobę jeśli wpłata pełnej kwoty nastąpi do 30 maja 2025
Jeśli jeszcze będą miejsca:
– 4600 zł/osobę jeśli wpłata pełnej kwoty nastąpi do 31 lipca 2025
– 4.950 zł/osobę jeśli wpłata pełnej kwoty nastąpi od 1 sierpnia 2025
Numer konta do wpłaty znajduje się w Regulaminie Zaawansowanego Studium NVC
Wpłata pełnej kwoty gwarantuje rezerwację miejsca.
Jeśli masz pytania – dzwoń, pytaj 🙂
tel. 504 759 728
Trochę więcej o nas i o naszym doświadczeniu:
NVC uczyliśmy się „na żywo” i „pod okiem”: (wymienieni zostali wyłącznie Trenerzy NVC z którymi mieliśmy minimum kilkudniowy osobisty kontakt, rozpoczęty często przed certyfikacją trenerską NVC. O niektórych powiedzielibyśmy: „ktoś mi bliski, przyjaciel z którym spędziliśmy wakacje; spotkamy się na kawie”, z niektórymi z nich współprowadziliśmy warsztaty. Wśród wymienionych znajdują się trenerzy, którzy spędzili ponad 20 lat ucząc się od M. Rosenberga; terapeuci, psycholodzy).
Miki Kashtan (USA), Arnina Kashtan (Izrael), Sarah Peyton (USA), Roxy Manning (USA), Kirsten Kirstensen (Dania), Robert Gonzales (USA), John Kinyon (USA), Ike Lasater (USA), Kay Rung (Szwecja), Karsten Schacht-Petersen (Dania), Bob Wentworth (USA), Eva Rambala (Węgry), Sabine Geiger (Niemcy), Liv Larsson (Szwecja), Kelly Bryson (USA), Deborah Bellamy (Austria), Towe Widstrand (Szwecja), Gina Laurie (UK), Ania Mills (Polska), Robert Krziśnik (Słowenia), Shona Cameron (UK), Pernille Plantener (Dania), Thera Balvers (Holandia), i innych. Poznaliśmy także: Christlin Rajendram (Sri Lanka)
dr Beata Hołtyń – Certyfikowany Trener NVC*
Doktor psychologii, adiunkt na UKW – przez ponad 15 lat zajmowała się tematyką wsparcia w rodzinie i małżeństwie, terapią rodzin, psychologią wychowawczą oraz kreatywnością. Wykładowca, naukowiec, trener; napisała szereg artykułów naukowych oraz książkę pt. ‚Małżeństwo i wsparcie’, wielokrotnie prezentowała swoje opracowania na różnorodnych konferencjach, przetłumaczyła z języka angielskiego kilka książek. Ukończyła studia podyplomowe „Negocjacje i Mediacje” a także np. „Intensywny Program Mediacji NVC” „Coaching NVC” i wiele innych (zobacz na naszej stronie spis warsztatów)
Nie do końca zadowolona z psychologii, próbowała zrozumieć relacje międzyludzkie szkoląc się, podróżując i mieszkając za granicą – ponad rok w Indiach oraz w Anglii. Odnalazła w NVC brakujące ogniwo łączące naukowe teorie oraz praktykę.
Mieszka w Bydgoszczy, prowadzi warsztaty z Porozumienia Bez Przemocy szczególnie w obszarze wspierania relacji w związku.
Prywatnie – podróżnik i fotograf – razem z mężem zwiedziła ponad 20 krajów w Europie, Afryce oraz Azji. Zajmuje się life coachingiem w duchu NVC oraz mediacjami.
mgr inż. Piotr Hołtyń – Certyfikowany Trener NVC*
Szczególnie zainteresowany jest obszarem wspierania relacji oraz implementacją NVC w organizacjach.
Mieszka w Bydgoszczy, prowadzi warsztaty z Porozumienia Bez Przemocy. Pracował w międzynarodowych korporacjach (Lucent, Alcatel, Nokia). Rozczarowany hierarchicznymi sposobami zarządzania zdecydował się szukać innych dróg oraz sposobów porozumienia. Zajmuje się life coachingiem w duchu NVC oraz mediacjami. Autor kilku artykułów naukowych. Ukończył „Intensywny Program Mediacji NVC”, „Coaching NVC” „International Intensive Training” i wiele, wiele innych szkoleń – zobacz na naszej stronie spis.
Prywatnie – szczęśliwie żonaty, trener, podróżnik, fotograf.
Mamy za sobą tysiące godzin szkoleniowych i ćwiczeń z różnymi trenerami znanymi na całym świecie – zobacz na naszej stronie. Prowadziliśmy tysiące godzin szkoleniowych w różnych miastach Polski i za granicą.
Naszym celem jest tworzyć wspólnotę bliskich sobie, wspierających ludzi. Wspólnie ćwiczyć umiejętności NVC i uczyć się od siebie nawzajem. Uczyć się jak budować relacje pełne zrozumienia, bliskości, szczerości. Czuć się usłyszanym, zrozumianym, zadowolonym.
* Certyfikowany Trener NVC – proces Certyfikacji NVC opisany jest w anglojęzycznym dokumencie zawierającym 40 stron (zobacz:: cnvc.org). Proces przygotowawczy trwa kilka lat. Tytuł Certyfikowanego Trenera otrzymuje się po spełnieniu okreśolonych w dokumencie wymagań, pracy pisemnej, oraz ostatecznie – na podstawie kilkudniowego spotkania z assesorami. Należy wtedy wykazać się wiedzą teoretyczną, umiejętnością uczenia oraz zintegrowaniem NVC i umiejętnością włączenia go we własne życie.
Media:
O nas w TVP3 w programie „O nauce bez przerwy” dn. 15.12.22 (Bydgoszcz TVP)
O NVC i o nas w Radio Pik – „Audycja o dojrzewaniu naszych dzieci i o tym, że wtedy wiele domów…” dn. 13.12.22
O nas i Studium w Expressie – zobacz: 03.08. 2019 Ty zawsze a ja nigdy. Czyli jak uniknąć kłótni i zadbać o relacje. https://plus.expressbydgoski.pl/ty-zawsze-a-ja-nigdy-czyli-jak-uniknac-klotni-i-zadbac-o-relacje/ar/c6-14320363
O nas w Gazecie Wyborczej – zobacz 23.02 2019 Mówisz: Skończmy z mową nienawiści? To za mało. Pomyśl, czym ją zastąpić [ROZMOWA] http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,71270,24479560,nie-budujmy-murow-miedzy-soba.html
w TVN (z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem) https://strefaslow.pl/tvn-malzenstwo-i-wsparcie/